Elule aktiivse lähenemise omaksvõtmine

Väga paljud inimesed soovivad muutust, aga nad võtavad omaks passiivse lähenemise muutumise suhtes. Selle asemel, et otsida teid selleks, et isiklikult see muudatus esile kutsuda, otsivad nad võlukeppi, filosoofide kivi või kiiret lahendust, mis teeks kõik maagiliselt nende eest ära.

Kujuta ette, et sul on vaja teatud hulka raha. Mis on parim viis selle raha kogumiseks? Kas sa lähed tööle ja paned igast palgast teatud summa kõrvale? Või ostad sa loteriipileti, istud TV ees ja ootad, et suur summa kukuks sulle sülle? Endastmõistetavalt on loteriipileti ostmine passiivne lähenemine. Sa võid loteriil raha võita, aga väljavaated ei ole sinu kasuks. Aktiivse lähenemise ja süstemaatilise raha kõrvalepanekuga võid sa tulemusi veidi kauem oodata, aga vähemalt on nad garanteeritud.

Liiga paljud inimesed lähenevad teele passiivse suhtumisega oma isiklikusse edasiminekusse. Kui muutus peab sinu elus juhtuma, kuidas oleks see siis võimalik? Kas sa arvad, et õnnelik juhus muudab maagiliselt sinu elu? Kas sa loodad, et äkki ratsutab rüütel valgel hobusel sinu elutuppa ja tõstab su hobusele? Kas sa arvad, et ilmub üks jumalik olevus ja pühib minema kõik sinu probleemid?  Sellised asjad võivad juhtuda, aga küsimus on selles, kas sa tahad istuda ja mitte  midagi teha, sel ajal, kui sa imesid ootad  või oled sa valmis alustama sellest, mis sul on  ja süstemaatiliselt minema oma eesmärgi poole?

Kui sa võtad omaks passiivse lähenemise, siis avad sa kohe ennast kahtlusele. Ime, millele sa loodad, võib juhtuda või mitte juhtuda, nii et sinu ainus valik on istuda ja oodata. Kui sa lähened elule passiivselt, siis halvad sa ennast ja annad ära kogu jõu oma saatust mõjutada.  Pärast  loteriipileti ostmist ei saa sa tulemust mõjutada. Kaugus selle vahel, kus sa oled praegu ja kus sa tahad olla, on kuristik, mida sa ei saa omal jõul ületada. Ainult sinust väljaspool olev jõud saab sind siit sinna viia.

Kui sa võtad omaks aktiivse elule lähenemise, siis ei ole sul kahtlust vaja. Sa määrad oma eesmärgi ja visandad toimiva kursi selle eesmärgi suunas. Sa jagad rännaku väikesteks individuaalseteks sammudeks. Iga rännaku samm on sinu praeguste võimetega kergelt saavutatav Sa ei vaja võlukeppi. Sul on vaja asetada üks jalg teise ette ja minna edasi, tehes ühe väikese usaldatava sammu  korraga, kuni sa jõuad oma eesmärgile.

Mõtle vanale ütlemisele: „Tuhandemiiline teekond algab ühest sammust.” Nüüd mõtle, mida on sul vaja teekonna lõpuleviimiseks. Teekonna lõpuleviimine ei ole võlukepi leidmine, mis viib su lõppeesmärgile ilma pingutuseta. Teekonna lõppeesmärgile jõudmine on ühe väikese sammu korraga tegemine ja selle sammu tegemise jätkamine, kuni sa oled kohale jõudnud.

Kui sa tõesti tahad tulemusi näha, siis võta omaks aktiivne teele lähenemine. Ära küsi, mida elu saab sinu jaoks teha, vaid küsi, mida sina saad enda jaoks teha. Mõtiskle selle väite üle, et elu aitab neid, kes ennast ise aitavad. 

Selleks, et aktiivset elule lähenemist täielikult omaks võtta, on sul vaja leida üks oma elu aspekt, mille üle võid sa kontrolli saavutada Selleks on sul vaja teada „elu võrrandit.”

 


Jaga seda lehteE-poed ja kodulehed ning e-poe valmislahendus:

E-poe tegemine