Avatud meel on progressi võti

Kuidas leida uut arusaamist endast ja oma elust? Vastus on lihtne, aga läbi ajaloo on miljonid inimesed keeldunud seda aktsepteerimast. Et leida uut arusaamist iga elu aspekti kohta, tuleb vaadata kaugemale olemasolevast teadmisest ja uskumustest.

Eeldagem, et sa seisad silmitsi ühe probleemiga ja mõistad, et  võti probleemi lahendamiseks on sügavama arusaamise leidmine. Kust on sul võimalik seda arusaamist leida?  Kas on tõenäoline, et sa leiad selle uue arusaamise olemasolevate teadmise ja uskumuste raamistikust? Ilmselt mitte, sest kui see arusaamine oleks selles raamistikus eksisteerinud, oleksid sa selle leidnud ja probleemi lahendanud. Juba see fakt, et sa ei suuda probleemi lahendada, näitab, et seda arusaamist, mida sa vajad, ei ole võimalik leida sinu praeguse teadmise ja uskumuste kontekstist.

See mõtlemisviis on põhiloogika, aga inimesed klammerduvad oma olemasoleva teadmise ja uskumuste külge  ja keelduvad avama oma meeli ühelegi ideele, mis läheb väljapoole seda raamistikku, milles neil on mugav. Rohkem kui 500 aastat tagasi uskusid eurooplased, et Maa on lapik. Tänapäeva inimesed teavad, et Maa on ümmargune, aga see fakt ei olnud endastmõistetav keskajal.  Seletus on see, et selle aja inimesed olid aktsepteerinud seda ususüsteemi, mis väitis, et Maa on lapik. Selleks, et kaalutleda, kas Maa ei võiks olla ümmargune, oleksid inimesed pidanud mõtlema väljaspool oma käesolevat ususüsteemi. Kuna nad ei olnud valmis seda tegema, siis jätkasid inimesed selle uskumist, et Maa on lapik.

Kui sa tahad teha paremini, siis alusta paremini teadmise saamist. Kui sa tahad teada paremini, siis otsi sügavamat arusaamist endast ja oma olukorrast. Et sellist arusaamist saada, otsi oma praeguse teadmise ja uskumuste raamidest kaugemalt.

Kui sul on teel edasiminekuga tõsi taga, siis on tähtis avada oma meel uuele ja sügavamale arusaamisele teatud elu aspektidest. Kui sa klammerdud mugavate uskumuste külge, siis võib see arusaamine sinust mööda minna ja sa võid jääda kinni oma praegustesse olukordadesse. Paljud inimesed jäävad kinni terveks eluks ja ainus põhjus on see, et nad keelduvad avamast oma meele ust ja lubamast uue arusaamise valgusel hajutada pika pimeda talve sumbunud õhku. 

See ei tähenda, et sa pead maha jätma oma olemasoleva ususüsteemi. Sa ei pea pöörama oma elu pea peale ja heitma ennast identiteedi kriisi. Sul on ainult vaja avada oma meel sellele arusaamisele, mis on veidi kaugemal sinu praegusest teadmisest ja uskumustest. Siis hoia oma meele uksed lahti ja luba oma meele kõrgemal osal pikkamööda anda sulle uut vaadet endale ja oma elule.

Kui sa tunned, et oled mõnevõrra kartlik uute ideede suhtes, siis võiks aidata mõtlemine sellest, et teatud asjad on teineteist välistavad. Mõtle vanale ütlemisele:  „Sa ei saa kooki alles hoida ja samal ajal seda süüa.” Samuti ei saa sa teel edasi liikuda ja oma mugavust säilitada. Selleks, et teel edasi jõuda, on sul vaja saavutada uus arusaamine ja sa ei saa seda uut arusaamist, kui sa klammerdud olemasoleva teadmise ja uskumuste külge. Sul on vaja valida mugavuse ja kasvu vahel, sest sa ei saa mõlemaid. Vali elu! Vali elust kõrgem arusaamine!

 


Jaga seda lehteE-poed ja kodulehed ning e-poe valmislahendus:

E-poe tegemine