Teadmisele seesmise lähenemise rakendamine

Kuna sa loed enese-abi raamatut, siis oled sa arvatavasti juba võtnud omaks seesmise lähenemise ja  kasutad mingil määral oma intuitsiooni. Sa võid nüüd alustada oma intuitsiooni kasutamist teadlikumal ja süstemaatilisemal viisil. Kui see seesmine lähenemine näib sulle uue ja abstraktsena, siis alusta järgmiste sammude kasutamisest:

  • Küllasta oma välist meelt selle ideega, mida sa püüad mõista. Uuri seda ideed, kuni sa ehitad selle, mida kutsutakse „loovaks pingeks.”
  • Pärast seda, kui loov pinge jõuab teatud intensiivsuseni, lase ideel minna. Lõdvesta lihtsalt oma meel ja lase idee või probleem lahti.
  • Pärast seda, kui sa oled selle lahti lasknud, hoia osa oma tähelepanust enda sees ja kuula vastust.

 Selleks, et intuitsiooni edukalt kasutada, on sul vaja rakendada kõiki kolme elementi ja mõnede inimeste jaoks nõuab see teatud praktikat. Kui seistakse silmitsi raske küsimusega, siis leiavad paljud inimesed, et pinge loomine on kerge, aga sageli loovad nad pinge asemel stressi.

Paljud inimesed leiavad, et pärast seda kui loov või mitte nii loov pinge on saavutatud, on raske küsimusel minna lasta. Aga see lahtilaskmine on protsessi kõige tähtsam osa ja põhjus on lihtne. Kui sa ehitad loova pinge, siis küllastad sa oma meelt küsimusega sellisel määral, et vastusel ei ole sisenemiseks ruumi. Selleks, et vastust saada, on sul vaja lasta küsimusel minna ja lubada oma välisel meelel vaikseks jääda, nii et vastus, mis juba eksisteerib sinu kõrgemas meele, võiks tulla pinnale sinu teadlikus teadlikkuses. Nii kaua kui sa säilitad pinge, ei ole vastusel ruumi pinnale tulekuks.

Võti parema intuitsiooni saamiseks on teadlik kõigi kolme sammu rakendamine. Sa alustad sellest, et lased oma kõrgemal meelel teada saada ideest, mida sa tahad mõista. Sa ehitad intensiivsuse, et teha kindlaks, et küsimus jõudis sinu kõrgema meeleni. Siis lased sa küsimusel oma välise meelega minna, nii et sinu kõrgem meel saaks formuleerida vastuse. Lõpuks kuulad sa vastust, mis tuleb sinu kõrgemalt meelelt. Sammud on lihtsad: mõtle, lase minna ja kuula.

Samm-sammult lähenemine

Alguses võid sa samm-sammult lähenemisest  kasu saada. Kui sa kohtad uut ideed kas selles raamatus või mujal, siis tee järgmist:

  1. Peata oma väline meel idee üle otsustamise suhtes. Intellekt on alati valmis kõige ja kõigi üle otsustama. Kui otsustus on juba tehtud, tühista see oma teadliku meelega. Tee otsus, et sa ei aktsepteeri seda hinnangut, vaid otsid vastust oma kõrgemalt meelelt. Neutraliseeri oma meele otsust tegev osa, mõeldes sellest, kuidas avatud meel on edasijõudmise võti.
  2. Otsusta avatud meelega vaadata seda ideed. Rakenda tehnikat, mida on paljud teadlased kasutanud, ja küsi endalt „Kui see idee on õige, kas ta saab seletada midagi, mida minu praegune teadmine ja uskumused ei suuda seletada. Sa ei püüa määratleda, kas idee on õige, sa kaalud idee seletavat jõudu.
  3. Otsusta mõelda ideest mitme nurga all. Fokuseeru ideele, kuni sa tunned, et sa oled jõudnud teatud kontsentratsiooni intensiivsuseni.
  4. Kui sa tunned, et oled saavutanud loova pinge, siis lase ideel minna ja saada see oma kõrgemale meelele.
  5. Fokuseeri oma tähelepanu oma rinna keskele südame kõrgusel See on koht, kus paljud inimesed lülituvad oma intuitsiooni.
  6. Visualiseeri, et sa rajad ühenduse nagu telefoniliini oma kõrgema meelega. Nüüd saada idee oma kõrgemale meelele koos küsimusega: „Milline on parem arusaamine sellest ideest?” Ära küsi, kas see idee on õige või vale ja ära küsi, mida teha konkreetseses olukorras. Sinu kõrgem meel ei ole psüühiline hotline. Selle asemel küsi sügavamat arusaamist, nii et sinu teadlik meel saaks teha paremaid valikuid.
  7. Lase minna ja lõõgastu. Võib-olla kasutada mõnda lõdvestustehnikat. Kui sa seda tehnikat ei tea, siis visualiseeri stseeni, mida sa pead rahulikuks ja kirkaks. See võib olla päikeseloojang rannas, kus lained loksuvad vaikselt vastu kallast. See võib olla varane hommik metsas, kus linnud tervitavad rõõmsalt uut päeva. See võib olla mingi muu koht, kus sul oli vaimne kogemus minevikus.

Kui sa ei saa vastust, siis tee kindel otsus liikuda edasi ilma idee kohta välist otsust langetamata. Jää lihtsalt avatuks võimalusele, et sinu kõrgem meel võib anda vastuse hiljem. Kui inimeste jaoks on see tehnika uus, siis paljud leiavad, et nad ei saa kohest vastust. Vastus tuleb hiljem, sageli siis, kui sa seda kõige vähem ootad.

Tee otsus, et sa lubad sel protsessil omasoodu minna ja et sa jätkad praktiseerimist. Pikkamööda hakkad sa tundma end selle tehnikaga mugavalt. Ja see on vastuste saamise võti. Selleks, et vastuseid saada, on sul vaja teha oma teadlikus meeles ruumi vastusele sisenemiseks. Vastus on alati sinu alateadlikus meeles ja sul on vaja kutsuda see oma teadlikku meelde.

Tänapäeva maailmas on paljud inimesed  igapäevase pingelise rutiiniga nii hõivatud, et nad ei ole uutele ideedele avatud. Võta aeg maha ja kuula vaikust enda sees.
Vaikus saab anda sulle palju kuldseid vastuseid.


Jaga seda lehteE-poed ja kodulehed ning e-poe valmislahendus:

E-poe tegemine