Te suudate tõde tunnetada

Mu armsad, kas te mõistate teist viga, mida miljonid kristlased on möödunud sajandite jooksul teinud? See on uskumine, et te ei suuda tõde omal käel ära tunda, et te vajate välist pühakirja või kiriku autoriteeti selleks, et  teie jaoks tõde määratleda.

Oh mu armsad, see on kõige salakavalam uskumus, mis kunagi ei ole tulnud minult ega minu Isalt. Tegelikult selle võime  eitamine, et te  olete võimelised saama tõde kätte oma südamest, tuli ainult ühest kohast  ja seda levitasid need samad inimesed, kes on läinud nii sügavale religioonile välise lähenemise lõksu, et on kogu tõe ära kaotanud. Neid inimesi ma noomisin, kui ma ütlesin:

Teie olete oma isast kuradist ja oma isa himude järele tahate te teha. Tema on inimese tapja olnud algusest peale ega ole jäänud püsima tõesse, sest tõde ei ole tema sees. Kui ta räägib valet, siis ta räägib omast, sest ta on valetaja ja vale isa (Joh.8:44).

Kas te mõistate, et kuradil ei ole enda sees tõde sellepärast, et ta eitab seda Tõe Vaimu enda sees? Ta on eitanud Kristust enda sees  ja püüab lollitada kõiki inimolendeid, et nad sama eitamise omaks võtaksid. See toobki siis minu sellesse punkti, kus ma saan ilmutada teile oma missiooni tõelist olemust, minu Maale tuleku tõelist põhjust.

Vaadake, need, kes võtavad omaks religioonile välise lähenemise, mõtlevad, et ma tulin selleks, et teha nende eest kogu töö ära ja et Jumala kuningriik tuleb välisest religioonist kinnipidamise abil. Aga tõsi on see, et kuna Jumala kuningriik on teie sees, siis ei saa ma teid väliste vahendite abil päästa. Ma saan päästa teid ainult siis, kui te lõpetate selle, et vaatate minule kui teist väljaspool olevale isikule, olgu see siis pühakirjas – see raamat kaasa arvatud – või kirikus. Ma saan päästa teid ainult siis, kui te otsustate sellesse kuningriiki siseneda, mis teie sees on, otsustate leida minu Vaimu, oma Kristus-mina  ja otsustate selga panna uue Kristuse meele inimese. Te peate laskma oma Kristuse minal „olla teie sees“ ja „juhtida teid tõe tervikusse.“

Kas te mõistate, et ma tulin Maale  ühel ja ainsal põhjusel? Ma tulin näitama teile seda absoluutset tõde, et te ei vaja ühtegi teist väljaspool olevat isikut ega ühtegi välist institutsiooni selleks, et päästetud saada. Teil on olemas kõik, mida teil lunastuse jaoks vaja on. Teil on minu Vaimu kingitus, mis teie jaoks murtud on!

 


Jaga seda lehteE-poed ja kodulehed ning e-poe valmislahendus:

E-poe tegemine