Jumal ei loonud ebatäiust

Põhiline fakt elu kohta planeedil Maa on tõde, et Jumal ei loonud kurjust ja ebatäiust, piiranguid ja kannatust. Need asjad on inimolendite poolt loodud. Need asjad ilmusid materiaalses maailmas sellepärast, et inimolendid tegid valiku fokuseerida oma tähelepanu ebatäiuse peale. Paljudele inimestele  võib see väide brutaalsena näida, aga see näib sellisena ainult nendele, kes ei taha  omaenda elude eest vastutust võtta. Läbi ajaloo on väga paljud inimesed soovinud kedagi teist oma viletsuse pärast süüdistada. Väga paljud inimesed püüavad oma olukorra pärast süüdistada teisi inimesi, olgu need siis nende vanemad või ühiskonna juhid. Tendents süüdistada oma isikliku olukorra pärast teisi on lihtsalt katse vältida isiklikku vastutust ja aruandekohustust. See on katse õigustada soovimatust muuta oma suhtumist ellu ja elust arusaamist.

Mis on lõplik aruandmiskohustusest vabanemine?  Näiteks, süüdistate kedagi teist, kelle peale üle teie arvates  mõju ei ole, näiteks süüdistades mingite mingit juhtfiguuri, kelle te arvate teist kõrgemal olevat. Kui see juhtiv figuur on teie praeguse olukorra loonud ja kui teil ei ole selle figuuri üle mõju, siis teil ei ole ju võimalik isiklikku vastutust oma olukorra suhtes võtta, on ju nii? Kes on siis see lõplik autoriteetne figuur, kelle peale inimolendid süü panna saavad? See on loomulikult Jumal ise.

Kui Jumal oli see, kes teie viletsuse lõi,  siis ei ole teil  ju isiklikku vastutust ja ei ole midagi, mida te isiklikult selleks teha saaksite, et olukorda muuta. Sellepärast ei ole teil vaja oma uskumusi ja ellusuhtumist muuta. Te võite lihtsalt jätkata selles illusioonis elamist, et teil ei ole võimalik midagi selleks teha, et muuta ennast, oma isiklikku olukorda ja oma maailma.

Väga paljud inimesed eelistavad mõelda seda, et Jumal on nende viletsuse  loonud Nad ei taha tunnistada, et nende olukord on nende enda loodud ja et ainult nemad ise saavad seda muuta. Nad ei taha seda sellepärast tunnistada, et nad ei taha ennast muuta. See on fundamentaalne seadus, et te ei saa oma maailma muuta ennast muutmata. Kui te tõsiselt tahate oma välist olukorda parandada, siis peate te alustama oma seesmise olukorra muutmisest. Te peate muutma oma elust arusaamist, seda, mida te elu kohta usute, ja oma ellusuhtumist.

Minu siiras ja armastav lootus on see, et need õpetused inspireerivad teid  isiklikust muutumisest läbi minema. Kui te lubate mul end aidata, siis on minu ülim rõõm seda teha. Aga ma saan aidata teid ainult siis, kui te olete nõus loobuma nendest ideedest ja uskumustest, mis ei ole reaalsusega kooskõlas.


Jaga seda lehteE-poed ja kodulehed ning e-poe valmislahendus:

E-poe tegemine