Minu õpetused olid mittetäielikud

Mind hämmastab see täielikult, et mõned inimesed usuvad tõsiselt seda, et need õpetused, mida ma 2000 aastat tagasi andsin, esindavad neid lõplikke ja kõrgeimaid õpetusi, mida Jumal kunagi võiks sellel planeedil esitamiseks anda.

Lubage mul see absoluutselt selgeks teha.

Need õpetused, mida ma 2000 aastat andsin, ei olnud need kõrgeimad ja lõplikud õpetused, mida Jumal saab sellele planeedile tuua. Minu õpetused ei olnud midagi rohkemat kui kõrgeimad õpetused, mida oli võimalik tuua inimkonna tolleaegset teadvuse seisundit arvestades.

Minu õpetused olid mittetäielikud ja nad olid mitmel viisil piiratud.  See piirang ei olnud tingitud Jumala-poolsest  ega  tema hääletoru (kelleks ma olin) poolsest piirangust. See piirang oli tänu faktile, et inimkond ei olnud valmis kõrgemat õpetust vastu võtma. Võiks öelda, et minu õpetused olid mõõdetud vastutoimeks kriisile. See ei olnud kõrgeim võimalik vastutoime; see oli kõrgeim praktiline vastutoime.

Tänapäeval on inimkond progresseerunud kõrgemale teadvuse seisundile ja sellepärast saan ma nüüd tuua kõrgemat õpetust kui 2000 aastat tagasi. See   raamat on vaid üks peatükk selle ajastu jaoks määratud õpetustest.

Sellele faktile vaatamata, et inimkond on edasi liikunud, on inimesed ikka veel väga piiratud teadvuse seisundis. Jumal on, ja on alati olnud, piiramatu.

Lõhe inimolendite piiratud teadvuse  ja Jumala piiramatu teadvuse vahel on piltlikult öeldes peaaegu lõputu. Aga Jumal lõi inimolendid oma kuju ja sarnasuse järgi. Inimolendil on teadvuse võime kogeda Jumala täiust. Aga et seda täiust kogeda, peab inimolend tõusma sellest teadvuse seisundist kõrgemale, mida valitsevad piirangud, suhtelisus ja surelikkus.

Selle väite tõeline tähendus, et te ei saa teenida kahte peremeest, on see, et te ei saa olla kahes teadvuse seisundis ühel ajal. Madalam teadvus, mida Paulus „lihalikuks meeleks“ nimetas, lihtsalt ei suuda Jumala reaalsust haarata. Ta ei ole kunagi võimeline Jumala reaalsust mõistma.

 


Jaga seda lehteE-poed ja kodulehed ning e-poe valmislahendus:

E-poe tegemine