Rahusõdur

Sõdur marsib mööda tänavat, ta mõõk on teritatud, ta meel on valmis lahinguks. Ta kohtab Meistrit ja tema õpilast. Meister küsib: “Mu poeg, kuhu sa lähed sellise ägeda meelekindlusega?”

       Sõdur vastab: “Vaenlane ründas meie rahvast. Ta on hävitanud kaks meie maa kõrgeimat ehitist ja meilt rahu röövinud. Ma lähen vaenlast hävitama ja rahu tagasi tooma.!”

Meister lausub: “Mu poeg, kui vaenlane võttis rahu läbi vägivalla, kuidas saaks veel suurem vägivald rahu tagasi tuua?”

     Sõdur väidab kindlalt: “Teist teed pole. Kui vaenlane on hävitatud, tuleb rahu tagasi!”

     Meister vastu: “Mu poeg, ma tajun, et su süda on murelik. See on täidetud viha ja vihkamisega vaenlase vastu. Kas võib olla see viha ja vihkamine, mis rahu ära on võtnud?”

     Sõdur ütleb: “Vaenlane tekitas viha. Niipea, kui vaenlane on hävitatud, on viha läinud ja mu rahu tagasi!”

     Meister püüab uuesti: “Mu poeg, kui vaenlane põhjustas su viha, siis peab  vaenlane  sinu sisemist maailma valitsema. Vahest sa võidad vaenlase enda sees enne, kui hakkad võitlema välise vaenlasega? Vahest ehk leiaksid rahu oma südames enne, kui üritad rahu tuua maailma?”

     Sõdur kinnitab: “Mina ei suuda rahu enne leida, kui vaenlane on hävitatud!” Siis marsib ta selja taha vaatamata edasi.

     Meister naeratab leebelt ja astub edasi. Ta õpilane hüüab: “Meister, ta ei saanud sinu tarkusest aru ja valis enda hävitamise. Kuidas sa näid nii osavõtmatuna? Jookseme talle järele ja päästame ta iseenda käest!”

     Meister vastab: “Mu kallis õpilane, kui ma jutlustan sisemisest rahust, kuidas ma siis lasen omaenese rahu rikkuda kellegi poolt, kes minu sõnumi tagasi lükkab?

     Pealegi, kuigi ta keha võib saada hävitatud, elab tema hing edasi. Ühel päeval tüdib hing püüdest tuua rahu välise vaenlasega võideldes. Ta avastab vaenlase iseendas ja viimaks avastab ta rahu sisemise allika.

Kuigi me püüame aidata teisi nende õppetükkides, ei tohi me neid iialgi sundida.

   Rahu jõuga tuua ei saa. Konflikt on rahu puudumine. Rahu ei saa tuua konflikti kõrvaldamisega. Välise rahu saab tuua vaid läbi sisemise rahu.

    Ainus tee rahu tuua on on olla rahus seal, kus on mitte-rahu. Alusta iseendast, mu kallis õpilane!”


Jaga seda lehteE-poed ja kodulehed ning e-poe valmislahendus:

E-poe tegemine