Rikkusest ja tervendamisest


Küsimus: „Ma tean üht tervendajat, kes on mind palju aidanud. Ma arvan, et ta on jõudnud Kristus-teadvusse. Aga ta elab vaesuses, pere ja sõbrad on ta hüljanud, kuigi ta teeb kõik selleks, et teisi aidata. Ma sooviks teada, miks tal puudub majanduslik küllus.“

Vastus Jeesuselt
juuli 2016

Ka minul polnud maise elu viimases kehastuses raha ega rikkust. Ma ei ütleks, et Kristus-teadvuse saavutades seda olla ei tohi, aga Kristus-teadvuse saavutamine ei too automaatselt kaasa materiaalset küllust. Vanast ajast on teada traditsioon, kus vaimsele teele pühendunud väldivad teadlikult materiaalset rikkust, sest nad saavad siis keskenduda vaimsele ja mitte sellele, mida tuleks teha maise vara loomiseks. Paljude puhul on see põhjendatud, sest see aitab neil keskenduda vaimsele teele. Mingil juhul ei taha ma öelda, et maises külluses elava inimese jaoks oleks Kristus-teadvuse saavutamine võimatu. Ma tahan öelda, et paljudel juhtudel, kui inimene on Kristus-teadvusse jõudnud, ei ole maine rikkus tema jaoks enam olulise tähtsusega.

Paljudel juhtudel omab inimene tervendamise annet, aga ta pole Kristus-teadvuse tasandil. Neid kaht asja ei maksa segi ajada. Tervendamine ei tähenda seda, et ravitseja on Kristus-teadvuses või selle teadvuse kõrgemal astmel. Inimesel võib olla mingi anne, mida ta on oma eelmistes eludes arendanud. Aga Kristus-teadvuse eeldus ja põhikomponent on suutlikkus teadvustada tervikut ja aidata kaasa terviku edendamisele. See tähendab terviku tajumist sellel tasemel, et sa pole keskendunud niivõrd mingitele spetsiifilisele situatsioonile.

Ravijaid näevad tavaliselt konkreetse inimese konkreetset probleemi, mis vajab tervendamist ja nad on õppinud, kuidas seda teha. Aga nad ei lähtu seda tehes Kristus-teadvusest, vaid muudest ajenditest, näiteks inimlikust tõestusest, et nende meetod töötab. Mingi erakordse ande või võime omamine ei tähenda automaatselt Kristus-teadvuse omamist, sest võimeid omaval inimesel võib puududa terviku tunnetus. Kristus-teadvuses olev tervendajaga tunneb ära, kui tervenemise eesmärgil tema juurde pöörduva inimese sümptomi kõrvaldamine pole mõistlik tegu, sest terveneda soovija pole valmis muutma oma teadvust st, et ta ei tervenda kõiki, kes selleks soovi avaldavad.

Tervendav jõud ei tule tervendajalt vaid vooluna kõrgemalt poolt läbi tervendaja. Osad ravitsejad võtavad ravimiseks energiat materiaalse maailma neljalt tasandilt, aga mina ei nimetaks seda tõeliseks tervendamiseks, sest tõelise tervendamise puhul ollakse avatud ukseks ülestõusnud sfäärile, mis toob kaasa tervenemise. Kuid ülestõusnud sfäärist ei tule tervendavat jõudud enne, kui inimene on oma teadvuses teinud muudatuse.


Jaga seda lehteE-poed ja kodulehed ning e-poe valmislahendus:

E-poe tegemine